Vítejte na mém blogu. Víceméně by se zde měla vyskytovat moje literární tvorba.
Doufám, že se Vám tu bude líbit. ~ Nakarrial

Život není fér

9. září 2015 v 17:49 | Nakarrial |  Témata Týdne
Tenhle článek bude buď hodně krátký a nebo sakra dlouhý. Z větší části ho píšu jen proto, abych ukázala že ještě žiju než že bych k tomu měla co říct. Na TN nemám kvůli škole (a částečně Mass Effectu) čas, ale snažím se. V hodně blízké budoucnosti něco určitě vyplodím.


Někdo si sedí ve své vile koupené za špinavé nebo podvodem získané peníze, zatímco někdo kdo si dře prsty do krve někde umírá hlady. Pomůže mu bohatý? Ne. Řekne že se prostě dost nesnaží.
Někdo by dal člověku do kterého je zamilovaný všechno co má. Jiný by tomu samému člověku dal stejně jako ten první, ale při tom by měl ještě desetkrát tolik. Koho si osoba do které je první zamilovaný (pravděpodobně) vybere? Toho druhého.
Vojáci dávají životy za to aby zachránili naše nevděčné zadky sedící si v pohodlí mezitím co oni se dřou k smrti aby nás mohli ochránit. Jak se jim odvděčíme? Srazíme je na kolena a prostřelíme jim hlavu hned při prvním neúspěchu. V tom lepším případě. V horším připadě skončí jako bezdomovci pod mostem. Váleční veteráni, které nikdo nepozná. Nikdo jim nepoděkuje, že všeichni jeho přátelé pro nás zemřeli. (Doporučuji shlédnout toto.)
Do školy chodí chytré, nadané děti, které nemají se svým okolem žádný problém a jsou velkou většinou akceptovány. Pak do školy chodí děti, které by mohli být chytré a nadané, ale mají psychické problémy (deprese, fobie, záchvaty úzkosti....) a to jim brání se naplno projevovat, stát si za svými názory, dát o sobě nahlas vědět. Jsou proto považovné za namyšlené nemluvy a skoro nikdo se s nimi nebaví a nebere je vážně. Tyhle děti chtějí pouze školu přežít. Jak se k oboum skupinám dětí chováme? Stejně. Druhé skupině popřípadě řekneme že jestli nezaberou tak to nikam nedotáhnou v životě, že se musí snažit víc. Přidáme jim víc úkolů a starostí v domění že je namotivujeme. Jediné k čemu je namotivujeme je sebevražda nebo psychické zhroucení, které k sebevraždě často vede.
Platy. Někdo si sedí ve velkém sále a spí. Občas zvedne ruku aby se neřeklo. Bere za to peněz jak šlupek. Někdo kdo nasazuje svoje životy aby zachránil ty naše má sotva na nájem a jídlo. Komu se furt ten plat zvyšuje? Prvnímu.
Někdo poslouchá tvrdší hudbu, má převážně černý šatník a chodí jinak nalíčený. V očích starší generace je to automaticky vyznavač Satana, požírač dětí, odpad společnosti a bylo by lepší kdyby nebyl.
Dneska jsem si v MHD cestou ze školy vyslechla zajímavý rozhovor skupinky důchodců na téma tetování. Ke starší generaci mám úctu, ale když jsem je slyšela tak jsem měla chuť za nima dojít a z autobusu je vyhodit. Sama tetování nemám, ale kdybych měla asi bych se cítila uražená a něco jim řekla. Stejné jako v předešlém případě. Máte tetování? Nevycházejte z domu, styďte se za sebe. Má tetování vliv na osobnost, chování či psychiku? Ne. Ovlivňuje pracovní výkon? Ne.

Občas jsou chvíle kdy se stydím i za to být člověk. Možná to podle někoho z vás je moc negativní nebo se mnou nesouhlasíte ( pokud jste starší generace a tetování vám nijak nevadí tak se vám upřímně omlouvám), ale já si nemůžu pomoct.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eleanor Eleanor | E-mail | Web | 9. září 2015 v 18:48 | Reagovat

Líbí se mi tvůj komplexní pohled. Vesměs s tebou souhlasím.
K válečným veteránům bych však připsala i historii - kolik našich předků padlo a obětovalo život, abychom my mohli psát česky a říkat si Češi? No a my dnes obdivujeme místo nich, americkou kulturu...

Školy bych také neviděla tak jednoduše... Většinou mi jako nadanější jedinci připadají ti, kteří jsou outsideři. Ano, jejich deprese z nepochopení jsou značně zhoršovány okolím včetně dospělých. Pak ale těžko projevit naplno jejich potenciál... Pro mne osobně ironie je, jak se naše společnost (byť již silně ateistická) stále opírá o křesťanské ideály lásky a pomoci druhému, ale realita je vyloučit toho zvláštního... A všimni si, když si někdo opravdu život vezme, jak ho najednou měli všichni rádi a moc ho litují... Nerozumím tomu...

Zkrátka hlavní problém vidím v tom, že je velký rozdíl mezi tolerancí psanou na papíře a realitou...

2 Nakarrial Nakarrial | Web | 10. září 2015 v 16:14 | Reagovat

[1]: To samozřejmě nebylo myšleno jen na americkou kulturu.. Jen jsem se videem nechala inspirovat.

Outsideři právě tací jsou. Osobní zkušenost. Přesné. Taky mi to hlava nebere..

Pravda. Bohužel.

3 AaauceCit AaauceCit | E-mail | Web | 7. srpna 2017 v 10:57 | Reagovat

Segway Verona offers tours that make sure you will enjoy a fun and immerse experience of our beloved city. We combine Segway, our innovative way of transportation, with tours in the historical city centre. Through our explorations of 1 or 2 hours, we will bring you to the most breathtaking spots, so that, if you do not stay long in Verona, we make sure that you see all of the unmissable sights!

Segway is really easy to use! It is so intuitive that it feels like an extension of the human body. To understand why, consider this: if you stand up and lean forward, so that you are out of balance, you will intuitively put your leg forward. Segway works the same way: to move forward or backward, the rider just leans slightly in such direction, and Segway will follow your movements. It is also easy to turn right or left, since the rider just has to push respectively Segway’s handlebar.

Segway is safe. Anyone over the age of 12 can join our tours, except for pregnant women. Apart from these cathegories, we encorage people of every age to try Segway, because this self-balancing object can really make your experience in Verona much more delightful! In fact, if it is hot, you will enjoy some fresh air and avoid to sweat; if it is cold, you will have the possibility of staying outside the least possible time. It is proved that our 2 hours tours show you what you will see in 6 hours walking!

All the tours start with a little training on how to use Segway, because for us safety is the priority. However, we experienced that it takes just a little practice to master on Segway! There are no required skills and, in particular, no need to be able to bicycle. There will always be a tour leader with you, guiding the whole group, so that you can enjoy the view and the tour of Verona. Audioguides (available in different languages) will provide the information you need to fully comprehend the history and architecture of our main monuments, squares and buildings.

In particular, our 2 hours tour will show you: Piazza Bra, one of the biggest squares in Italy, with the Arena, the famous Roman amphitheatre; we will then take Via Oberdan in order to see Portoni Borsari, one of the ancient entrance of the Roman city; we will firstly explore Piazza Erbe and secondly Piazza Dei Signori, two squares full of symbols and buildings with enchanting beauty, and then see Arche Scaligere. Heading to the Duomo, Verona’s Cathedral, we will pass by Santa Anastasia, next to the Conservatory of music; after that, we will have a break on Ponte Pietra, the bridge with the breathtaking view of the Roman Theatre and San Pietro Castle (and much more). On our way back, we will stop at Juliet’s house, so that you don’t forget to take pictures and write your names on the walls! We will conclude our tour with Castelvecchio, the Scaligeri castle and enjoy its amazing view of Verona.

People who went on tours with us really appreciate our flexibility: we do not have fixed tour’s hours, so we can arrange the time that fits the best. Moreover, we try to adjust the path according to your preferences, spending less time on spots you have already seen and dedicate more on your favourite sights. Read what people say about us on tripadvisor...

So, if you want to make the most out of your time in Verona, contact us or stop by our office!

OFFICE HOURS: Monday to Saturday (only closed on Sunday) from 10 am to 5 pm.

DIRECTIONS: We are located in Piazza Cittadella 11b, very close to Piazza Bra, the main square with the Arena.

From Piazza Bra you can arrive at our office on foot (3 minutes): pass under the arch of the gateway with the big clock (Portoni della Bra) and walk through Corso Porta Nuova for approximately 100

http://segwayverona.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama